Logo

Pracujemy

9:00 - 18:00

Zadzwoń

690 206 136 | 790 437 765

Zbadamy Twoje potrzeby i zdolność kredytową, a następnie doradzimy w wyborze produktu najkorzystniejszego dla Ciebie.

„Nie taki diabeł straszny jak go malują”,  czyli pierwszy wpis o nas – pośrednikach kredytowych
  • 2019-03-26 13:09:09

„Nie taki diabeł straszny jak go malują”, czyli pierwszy wpis o nas – pośrednikach kredytowych

Witajcie serdecznie na naszym blogu, jest to mój pierwszy tak długi wpis odkąd zacząłem używać internetu, stąd serdeczna prośba o wyrozumiałość dla blogowego żółtodzioba. Chciałbym w tym powitaniu, napisać trochę o nas, czyli o mnie oraz Dorocie, a więc zespole Karo Finanse; o naszym doświadczeniu i podejściu do Klientów, banków, kredytów oraz szeroko rozumianych finansów. Poruszę też kwestię motywacji do stworzenia autorskiego pośrednictwa oraz tego, że tytułowy diabeł może okazać całkiem pomocną osobą. Zaczynajmy J.

 

Nazywam się Piotr Szewczyk, w Gdańsku mieszkam od 9 lat, pochodzę z małej miejscowości położnej na Mazurach. Mój przyjazd do tego miasta związany jest z podjętymi studiami na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem absolwentem kierunku Ekonomia z tytułem magistra. Od szkoły średniej a może nawet gimnazjum interesowałem się finansowym światem, mimo że nie było wtedy jeszcze Wilka z Wall Street, z genialną rolą DiCaprio to coś zawsze fascynowało mnie w branżach finansowych. Zadawałem sobie pytania jak zbudowany jest polski system bankowy, kto nadzoruje banki, jaką są produkty kredytowe oraz inwestycyjne i tak dalej, i tak dalej. Jeszcze w trakcie studiów udało mi się dostać pracę w jednym z banków, studia dzienne mocno utrudniały znalezienie tego typu pracy, jednak w galeriach oprócz sklepów odzieżowych czy drogerii coraz częściej spotyka się placówki ubezpieczeniowe i finansowe. W tego typu miejscu zacząłem przygodę z finansami, która trwa do dzisiaj i trwać będzie bardzo długo, bo bardzo dobrze się w niej czuje i odnajduję. Chciałem napisać też coś o lepszej połowie Karo Finanse, ale dała mi do zrozumienia, że sama to zrobi, w którymś z kolejnych wpisów J.

 

 

 

Praca w placówce bankowej utwierdziła mnie w przekonaniu, że chce w ten sposób zarabiać na życie, gdyż sprawia mi to dużą frajdę, a o to chyba chodzi, żeby robić to co się lubi. Jednak praca w konkretnej instytucji finansowej ograniczała mnie do oferowania produktów wyłącznie jej, a często zdarzało się, że Klient otrzymywał w konkurencyjnym banku ofertę lepszą, celowo nie używam słowa tańszą, ale o tym później. W innych przypadkach z kolei bank odmawiał finansowania gdyż Klient nie spełniał kryteriów przyznania kredytu i nie dochodziło do finalizacji transakcji. Przez takie sytuacje postanowiłem odejść z banku i zająć się pośrednictwem kredytowym.

 

"W branży finansowej jak i w wielu innych nie opłaca się być lojalnym..."

 

Czy jeśli kończy się polisa na mieszkanie lub kupiłeś auto i musisz wykupić polisę OC to udajesz się do placówki ubezpieczyciela, o ile taką posiada? Czy nie jest przypadkiem tak, że udasz się do biura czy agencji i ubezpieczeń? Wydaję mi się, że w 99% przypadków Klienci kupują polisy ubezpieczeniowe u agentów. Nie ukrywam, że to moje ulubione porównanie dotyczące pośredników kredytowych. Być może trochę spłycone, gdyż najczęściej po dodatkowe/kolejne produkty finansowe Klienci udają się do swojego banku, jednak nie jest problemem w dzisiejszych czasach sprawić, żeby swój bank stał się byłym bankiem. W branży finansowej jak i w wielu innych nie opłaca się być lojalnym (oczywiście są przypadki, że wierność jest nagradzana, ale to wyjątki potwierdzające regułę). Flagowym przykładem braku uznania relacji przedsiębiorstw z Klientami są oczywiście operatorzy telekomunikacyjni, kto z nas nie ma takiego odczucia, niech pierwszy napisze komentarz pod postem J.

 

"Korzystając z usług tego typu profesjonalistów zyskacie trzykrotnie: czas...,zdrowie...,pieniądze..."

 

Pośrednicy kredytowi, no może, zaangażowani i uczciwi pośrednicy kredytowi to moim skromnym zdaniem osoby, które dopasują produkt do Twoich aktualnych potrzeb lub wskażą działania, które umożliwią przyszłe finansowanie. Korzystając z usług tego typu profesjonalistów zyskacie trzykrotnie: czas – pośrednik zna oferty i wymogi wielu banków, a więc nie będziecie musieli odwiedzać kilku placówek, zdrowie – nieraz stresujesz się czy umowa nie zawiera żadnych kruczków lub czy uzyskasz kredyt hipoteczny i nie stracisz zaliczki na wymarzoną nieruchomość, pieniądze – pośrednik dobierze produkt kredytowy korzystny finansowo i pozwoli zaoszczędzić Ci nierzadko kwoty rzędu kilku tysięcy złotych.

 

Pośrednictwo kredytowe obarczone jest w Polsce złym zdaniem, nieraz słyszałeś pewnie o oszustach czy naciągaczach. Oczywiście tak jak w każdej grupie zdarza się czarna owca, nie inaczej jest w branżach finansowych. Dlatego warto korzystać z poleceń, gdyż to zmniejszy ryzyko trafienia na osobę niekompetentną czy nastawioną na swoją prowizję. Pamiętaj, że korzystanie z tego typu usług nic Cię nie kosztuje, warto udać się na spotkanie i samemu przekonać się z kim ma się do czynienia.

 

Nasze pośrednictwo powstało, aby pomagać Wam, czyli Klientom w doborze jak najkorzystniejszego finansowania, zależy nam na edukowaniu oraz wyjaśnianiu nurtujących tematów i odpowiadania na najtrudniejsze pytania. Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu a zarazem młodzieńczemu wigorowi postaramy się sprostać Waszym oczekiwaniom.

 

 

Jeśli dotrwaliście do końca wpisu bardzo Wam dziękuję, blogiem chcemy przekazywać treści odnośnie procesów kredytowych, powodów odmów, zdolności kredytowej i wielu innych ciekawych tematów. Jeśli macie jakieś pytania bądź uwagi bardzo proszę o komentarz lub wiadomość na naszym facebookowym profilu. Jeszcze raz dzięki za uwagę, pozdrawiam Piotr J

Komentarze

System Asystent Online Meteoryt Sp. z o.o.